loader image

WHERE NEXT?

My pytamy, wizjonerzy odpowiadają.
×

Czy sztuka to dobra inwestycja na przyszłość?

Odcinek 2

Malwina Konopacka
Jan ‘OuQier’ Galica

Co ma wspólnego rynek sztuki z kryptowalutami? Czy wystawy online są przyszłością branży? Czy w dzisiejszych czasach potrzebujemy jeszcze kontaktu ze sztuką? W drugim odcinku serii WHERE NEXT? Kamila i Michał zapytali Malwinę Konopacką, artystkę i ilustratorkę oraz OuQiera, shoe paintera o ich plany na przyszłość oraz poszukali odpowiedzi na wspomniane pytania. Zapraszamy na wyjątkowy odcinek pełen zarówno doznań intelektualnych, jak i wizualnych.

ROZMOWY PROWADZĄ: KAMILA
KALIŃCZAK
MICHAŁ
REJENT
POZNAJ NASZYCH GOŚCI

Malwina konopacka

Artystka, którą wyróżnia niebanalne podejście do sztuki.

W swojej twórczości łączy rzeźbę, wzornictwo i ilustrację. Tworzy przede wszystkim sztukę użytkową. Jej unikalne wazony z serii OKO przyciągają wzrok kolorami i kształtami. Kupcy potrafią projektować całe domy tylko po to, aby pasowały pod jej wazony. Dla Malwiny sztuka jest polem do eksperymentów! Modułowe totemy czy instalacje artystki, np. „Obiekt” to niepowtarzalne dzieła na granicy sztuk wizualnych i designu.

Jan ‘ouqier’ galica

Shoe painter. Traktuje buty jak płótno, a siebie uważa za rzemieślnika, chociaż śmiało można go nazwać artystą.

Customem zajmuje się od 2 lat. Przygodę zaczął od czerpania inspiracji w grupach streatwear’owych. Zachęciło go to do stworzenia i opublikowania zdjęcia pierwszego customa, który niesamowicie się spodobał! Dziś po prace OuQiera trzeba ustawić się w kolejce, a artysta cały czas tworzy nowe projekty, które wyprzedzają nawet panujące trendy!